Hava Perdesi

Hava Perdesi

Storm Hava Perdesi çapraz akışlı tıp fanlarıyla oluşturduğu hava akımı ile farklı sıcaklıktaki ortamlar arasında görünmez bir perde oluşturur.

Dış ve iç ortam arasında basınç farkı, sıcaklık farkı, kapı açıldığında oluşan rüzgar kuvvetli ile enerji kayıpları oluşur. Storm Hava Perdesi'nin açık alana üzerine montajı ile ısı kayıplarını ve dolayısı ile soğutma veya ısıtma için harcanan enerji kayıplarını önlemiş olursunuz ayrıca Dış ortamın tozlu, kötü kokulu ve uçan haşerelerden oluşan olumsuz havasından etkilenmez. Sağlıklı bir ortam oluşturabilirsiniz.

Açık bir kapıdan dikkate değer ölçüde olan enerji kaybının önlenebilmesi için hava perdesi doğru monte edilmelidir. Bu yapıldığı takdirde ısı kaybı %90 oranında azaltılır.Daha fazla müşteri çekebilmek amacı ile kış mevsiminde kapılarını açık tutan dükkanların içine doğru oluşabilecek soğuk hava akımını önler. Yaz mevsiminde ise sıcak havayı dışarıda tutar.

Ortam havalı perdeler büyük ısı farklarının olmadığı yerlerde ve dış ortamın sıcak olduğu durumlarda tercih edilir. Isıtmalı hava perdeleri ise ısıtıcılı elemanlar vasıtası ile ısıttıkları havayı kullandıkları için kış mevsimlerinde yada ortam ısısının gerekli kıldığı durumlarda kullanılması önerilir.

Optimum verim ve konfor elde etmek için uygun hava perdesini seçmek çok önemlidir.Çok düşük hava akımına sahip hava perdesi tabanda oluşacak soğuk hava akımını önlemek için gerekli gücü sağlayamayacaktır. Tabandaki hava hızı minimum 2m/sn olmalıdır. Yüksekliği az olan kapılara çok güçlü hava perdesi monte etmek ise insanları rahatsız eder ve fazla gürültüye sebep olur. En iyi sonucu elde etmek için kapının tüm genişliği boyunca hava akımı ile kaplanması çok önemlidir.

Storm Hava Perdesi olarak sizlere daha iyi hizmet vermek daha düşük maliyetle kaliteli ürün sunabilmek için Türk Mühendis ve işçisi ile Türkiye'de hava perdesi üretmenin ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmanın gururunu sizlerle paylaşmaktan mutluyuz


Alt Kategoriler